JOGA (5-8 gadi) /Līva Kupča/

Loading Map....

Datums/Laiks
10.03.2019
12:00 - 13:00

Nodarbības vieta
Matīsa iela 46, Rīga


Jogas nodarbība bērniem (5-8 g.)
10.februārī plkst.12:00-13:00

Pasniedzēja: bērnu jogas pasniedzēja Līva Kupča.

Jogas nodarbības bērniem ir veids kā bērnam izzināt sevi, pasauli un savu vietu tajā. Tas ir bērna iekšējais ceļojums, kas dažkārt var izpausties un var arī neizpausties ārēji redzamā formā. Nodarbību laikā iztēlojamies, klausāmies, sadzirdam, plūstam, saplūstam. Pētām, kas mēs īsti esam un, kas mums ļauj justies kā pašiem sev. Talkā ņemam jogas pozas un dažādus kustību vingrinājumus, elpošanu, mantru skandēšanu un meditāciju.

Bērni savā būtībā ir pavisam vienkārši un dabiski. Līdz 7 gadu vecumam dominē mītiskā domāšana un visu apkārtnē esošo viņi uzsūc kā mazi sūklīši, nešķirojot. Mainoties uztveres veidam viņi kļūst apzinātāki un mēs, pieaugušie, viņiem iestāstam, kas ir pareizi, kas nepareizi, vēlamies, lai viņi kļūtu pieauguši, patstāvīgi un iekļautos sabiedrības norisēs. Viņi aizraujas un identificējas ar multeņu varoņiem, cenšas būt labākie saviem vecākiem, mēģinot piepildīt uz viņiem liktās gaidas. Taču bērnība ir tikai viena, svarīgi ļaut bērnam būt bērnam – dabiskam, priecīgam, aizrautīgam, zinātkāram, nebēdnīgam un kustīgam. Bērni sevi un pasauli pieredz caur savu ķermeni, ar visām tā maņām.

Joga maigi, atbilstoši bērna vecumam, ļauj piedzīvot savu ķermeni, to, kā tas atrodas telpā, laikā un kā mijiedarbojas ar apkārtesošo. Kustības rada prieku un dod enerģiju! Caur ķermeni mēs pietuvojamies arī savam domu ķermenim – prātam, kā arī emociju ķermenim. Dažādi radoši vingrinājumi un rotaļas mums palīdz ne tikai ieraudzīt dažādas savas dimensijas, bet pakāpeniski tās arī pārvaldīt. Tas ir veids kā bērns dabiski var attīstīt paškontroli, spēju atpazīt un pārvaldīt savas emocijas, sajust un nosaukt savas vajadzības. Un, jo līdzsvarotāki mēs jūtamies, jo vieglāk sajust savu Patieso Es.
Dažkārt šķiet, ka bērni pieaugot aizver ciet kādu būtisku savas būtības daļu. Tas viss ir saskaņā ar cilvēka dzīves ritmu un palīdz izpildīt mums katrā vecumā uzdotos uzdevumus. Jogas prakse bērniem dod iespēju atgriezties pie savas esības brīnišķīguma un nepazaudēt spēju sajust un atsaukties savas Dvēseles izvēlētajam ceļam.

Nodarbība parasti sākas ar sasveicināšanos ar Debesīm un Zemi, sevi un apkārtesošajiem. Sa Ta Na Ma mantra un elpošanas vingrinājumi palīdz saskaņoties un koncentrēties uz savu iekšpasauli. Bērnu jogā tiek izmantotas gan klasiskas hatha jogas pozas, kuras bērnus iedvesmo ar saviem interesantajiem nosaukumiem, gan iedrošināta radoša pašizpausme kustībā – rotaļājoties, dejojot un izgudrojot jaunas pozas. Kurš ir teicis, ka nav tādas Avenīšu pozas?
Izpildīto jogas pozu precizitāte bērnu jogā nav svarīga, daudz būtiskāk ir atmodināt iekšējo brīvību, sajūtu smalkumu, izpratni par savu ķermeni, to, kā tas kustās un aug. Izpildot jogas pozu no visas sirds, tā ir iekšēji perfekta!
Aktīvākajai nodarbības daļai seko atslābināšanās ar skolotājas vadītu vizualizāciju vai bērnu mīļāko jogas nodarbības elementu – dziedošo bļodu uz vēdera!
Atvadoties mēs runājamies par pieredzēto, sajūtām, meditējam un pateicībā dziedam “Paldies saku Dieviņam, šis darbiņis padarīts..”

Maksa par nodarbību: 10 eiro.

Pieteikšanās

Bookings are closed for this event.